Először született pudu a Fővárosi Állatkertben

0
367 megtekintés
Ez a látványetetés egyébként része a „Légy ott!" élményprogramok sorozatának, melynek egyes programjain állatbemutatók, tréningek, látványetetések várják a nagyközönséget.
Swing Szerelem Szulák
Úgy hirtelen, az ember azt gondolná, ilyen állat nincs is, hát milyen név az, hogy pudu?! De, bizony létezik, teljes nevén: déli törpeszavrasra is hallgat, alias déli pudu. Az aprócska szarvas Chilében és Argentínában honos, az Állatkert 2018 óta foglalkozik velük, a két szülő tavaly óta van együtt, a kicsi pedig egy hónapos, és most a közönség is láthatja az egész családot a sörényes hangyászokkal közös kifutóban – olvasható az Állatkert közleményében

Mint írják, a szarvasokat általában termetes állatként képzeljük el, hiszen a Magyarországon honos gímszarvas, de még a dámvad is elég nagyra nő. Léteznek azonban náluk, sőt még az őznél is kisebb termetű szarvasfélék.

Ilyen állatok például a törpeszarvasok, akik a pudu néven is ismertek.
Ezt az elnevezést eredetileg a mapucse indiánok használták, később pedig spanyol közvetítéssel terjedt el az állat neveként az egész világon.

Pudu baba (déli törpeszarvas) a Fővárosi Állatkertben – Fotó: zoobudapest.hu

A déli pudu (Pudu puda), vagyis az a faj, amellyel az állatkert is foglalkozik, Chilében, illetve Argentína Chilével határos részein élő, erdőlakó patás. Természetes élőhelyén sajnos ritkulóban van, jóllehet a kipusztulás veszélye ma még nem fenyegeti. De az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége (EAZA), már évekkel ezelőtt létrehozott egy olyan tenyészprogramot, amely az egész kontinensen összehangolja a puduk állatkerti szaporítását.

Eredetileg 2018-ban fogtak bele a puduk tartásába, de kezdetben csak hím patások voltak. Megfelelő „házasságközvetítéssel” azonban sikerült a múlt évben egy tenyészpárt összehozni, természetesen eleve azzal a céllal, hogy belátható időn belül szaporulat is legyen és a bébi már meg is érkezett.

Ez a látványetetés egyébként része a „Légy ott!” élményprogramok sorozatának, melynek egyes programjain állatbemutatók, tréningek, látványetetések várják a nagyközönséget.

A kis pudu (mivel kistermetű szarvasféle, nevezzük gidának) május 30-án, azaz épp egy hónapja született meg, és most már elég jó eséllyel lehet látni őt a Pampakifutón.

Persze a pudu a természetben erdőlakó faj, így előfordul, hogy a kifutó sűrűbb növényzetű részein tartózkodnak, de az elmúlt napokban már szinte minden nap meg lehetett figyelni a gidát, természetesen a felnőttekkel együtt. A legjbban persze általában a sörényes hangyászok 10 órakor kezdődő látványetetése idején lehet látni őket, hiszen ilyenkor a puduknak is adnak enni a gondozók.

Ez a látványetetés egyébként része a „Légy ott!” élményprogramok sorozatának, melynek egyes programjain állatbemutatók, tréningek, látványetetések várják a nagyközönséget.

Ez a látványetetés egyébként része az állatkert „Légy ott!” élményprogramok sorozatának, melynek egyes programjain állatbemutatók, tréningek, látványetetések várják a nagyközönséget.