Nyakunkon a tavasz és bizony elérkezett a madárodúk takarításának és karbantartásának is az ideje, hogy ha szeretnénk csivitelő fiókák sokaságát hallgatni. Karbantartani viszont nem csak a kertjeinkben szükséges, hanem segíthetünk is benne, például állatkertben is, ahol komoly odútelepeket is fenntartanak.
Ilyen a Miskolci Állatkert is, ahol immáron 16 éve vigyázzák kedves énekesmadaraink költését. Épp ezért, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Bükki Helyi Csoportjával közösen 2020. február 29-én, szombaton, 10 órától várják Miskolcon a lelkes madárszeretőket egy kis takarításra.
A takarítás rendkívül fontos, hiszen még a költési idő előtt el kell távolítani az előző évi fészekanyagot. Az elöregedett, hiányos, törött odúkat is cserélni kell, mert ezek nem csak egy-egy egyed, hanem egész fészekaljak pusztulását is okozhatják.
Úgyhogy karbantartásra és akár napi jó cselekedetre fel, várnak mindenkit szeretettel!
Forrás: miskolczoo